
czuleniami, które może podać pacjentowi. Nie zawsze jednak to robi i ma to wytłumaczenie. Pacjenci mają różny próg bólu i to co jednego boleć nie będzie, u drugiego może spowodować nawet duże dolegliwości bólowe.
Znieczulenie podane przed zabiegiem stomatologicznym może wiązać się z koniecznością dodatkowej opłaty, z reguły nie są to jednak wysokie koszty. Stomatolog dobierze znieczulenie, które w danej sytuacji jest najlepsze i poda je przed rozpoczęciem leczenia zęba lub zębów. Dla pacjenta takie znieczulenie to o wiele bardziej komfortowa wizyta w gabinecie stomatologicznym. Bez względu bowiem na to jaki jest zakres leczenia, może on mieć pewność, że nie będzie się ono wiązać z dolegliwościami bólowymi. Nie można jednak zapominać, że po tym jak znieczulenie przestanie działać, może pojawić się ból. Warto wiec poprosić dentystę o receptę na dobry lek przeciwbólowy lub kupić wybrany i dostępny bez recepty.
Ze względu na ujednolicenie tych zawodów
Dentysta i stomatolog to zawody do siebie podobne i bardzo często ze sobą mylone. Można zauważyć, że potocznym języku występują często zamiennie, jakby były swoimi synonimami. W Polsce zawody te zostały ujednolicone, przez co stomatolog jest również dentystą. Jednak dentysta i stomatolog różnią się od siebie zakresem kompetencji.
Przede wszystkim dentysta specjalizuje się w leczeniu zębów. Z kolei wiedza i zakres umiejętności stomatolog jest szerszy, ponieważ stomatolog jest również specjalistą od leczenia przyzębia oraz wszystkich innych tkanek, które można znaleźć w jamie ustnej. Ze względu na ujednolicenie tych zawodów stomatolog jako lekarz dentysta ma możliwość wykorzystywania zdobytej wiedzy na studiach lekarsko-dentystycznych w praktyce i otworzyć gabinet dentystyczny, który jest jednym z najbardziej potrzebnych gabinetów lekarskich w Polsce. Wielu Polaków ma problemy z zębami i nie ma odpowiedniej wiedzy na temat dbania o higienę jamy ustnej, przez jej stan zdrowia jest bardzo zły.
Przy tej formie leczenia - w
Niejeden gabinet dentystyczny ma w swojej ofercie opcję leczenia zębów w narkozie. Taka forma leczenia wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami, niekiedy jednak leczenie zębów w narkozie jest doskonałym wyborem. Tak jest między innymi, gdy pacjent obawia się stomatologa. Przy leczeniu zębów w narkozie można mieć pewność, że ani dolegliwości bólowe się nie pojawią ani nie będziemy wiedzieli co w trakcie leczenia stomatologicznego się działo.
Warto wiedzieć, że dentysta nie podaje narkozy. Robi to anestezjolog, który podczas wizyty pacjenta w gabinecie stomatologicznym jest od jej początku do końca. Pacjent usypiany jest za pomocą zastrzyku dożylnego. Z reguły lekarz zakłada pacjentowi wenflon, przez który wygodnie podaje lekkie znieczulenie. Pacjent usypiany jest tylko na kilka minut. Na te chwile, w trakcie których odczuwałby dolegliwości bólowe związane z leczeniem stomatologicznym, po czym wybudzany. Przy tej formie leczenia - w przeciwieństwie do leczenia stomatologicznego bez narkozy - dentysta może wyleczyć kilka zębów, a nawet wszystkie, które leczenia wymagają.
Zabieg ten obejmuje ultradźwiękowe usunięcie kamienia
Stomatolog lub potocznie określając dentysta to niewątpliwe jeden z najbardziej dochodowych zawodów - prywatne wizyty nie należą bowiem do najtańszych. Należy również podkreślić, że nowoczesny gabinet dentystyczny oferuje mnóstwo zabiegów - począwszy od leczenia zębów kończąc na protetyce czy implantologii.
Nowoczesne gabinety stomatologiczne wyposażone są w najnowsze sprzęt i tak też leczenia zęba coraz częściej odbywa się za pomocą mikroskopu - aby wypełnienia naszego zęba było jak najbardziej szczelne i dopracowane w każdym calu. Należy również podkreślić, że dużym powodzeniem cieszy się zabieg higienizacji , który ma walor kosmetyczny i estetyczny - tym samym możemy się pochwalić pięknym uśmiechem bez kamienia i osadu.
Zabieg higienizacji nie należy do najtańszych zabiegów i może go przeprowadzić sama higienistka. Zabieg ten obejmuje ultradźwiękowe usunięcie kamienia, piaskowanie i lakierowanie, dzięki czemu na naszych zębach nie ma osadu oraz kamienia i osadu, a przy tym nasze zęby są zabezpieczone przed próchnicą.